Naukowy Portal Archiwalny
CHORWACJA: „W góry” – przygotowania do Międzynarodowego Tygodnia Archiwów
Choć do czerwca, w którym tradycyjnie przypada Międzynarodowy Tydzień Archiwów, pozostało jeszcze prawie 4 miesiące, Stowarzyszenie Archiwistów Chorwackich, będące koordynatorem tych obchodów w Republice Chorwacji, wysunęło niedawno propozycje tematów, jakimi organizatorzy poszczególnych przedsięwzięć, a więc archiwa, stowarzyszenia, inne zainteresowane instytucje i osoby prawnym oraz fizyczne, mogłyby przeprowadzić swoje zamierzenia.
Ponieważ w roku bieżącym przypada w Chorwacji szereg ważnych rocznic związanych z górami i alpinizmem, jak również związanych z górami, lasami… i wszystkim innym, co może być związane z tym środowiskiem ustalono, że przewodnie hasło Tygodnia powinno brzmieć: „W góry!”
Pozostawiając wybór konkretnej tematyki poszczególnym podmiotom Stowarzyszenie Archiwistów Chorwackich przypomniało szereg ważnych wydarzeń rocznicowych, do których można się odwoływać. Tutaj wymieńmy tylko kilka z nich.
Poprawiony (niedziela, 11 lutego 2024 16:37)
- NIEMCY: Konfrontacja z trudną przeszłością w Regionie Rhein-Main
- CZECHY: Warsztaty archiwalne na temat „jak być widocznym?”
- USA: Archiwalne ilustracje w internecie
- Więcej produktu, mniej procedury
- HOLANDIA: Archiwa bez Granic- Kongres międzynarodowy.
- NORWEGIA: Spirytyzm i strachy w Archiwum Królewskim
- Standardy MRA: ICA AtoM 1.2 już jest!
- SFRAGISTYKA: Trzeci tom korpusu średniowiecznych pieczęci franuskich